کیمیا کود

کود کشاورزی

تولید کننده کود

قیمت کود

کودهای ارگانیک

کودهای شیمیایی

کودهای گلخانه ای

RSS Linkedin Google +

گوگرد پودری

گوگرد نقش تولید اسید های آمینه و پروتئین در فرآیند فتوسنتز در گیاه را به عهده دارد و کمبود آن در عملکرد کمی و کیفی محصول نمود پیدا می کند. کمبود گوگرد به صورت رنگ پریدگی و زردی در برگ های جوان و قسمت های انتهایی گیاه ظاهر می شود. به علت PH بالای خاک های ایران و میزان آهک نسبتا زیاد آن و کمبود مواد آلی ، حلالیت عناصر غذایی نظیر آهن، مس، روی، فسفر و منگنز بسیار کم است؛ از این رو از کود های گوگردی برای اصلاح PH خاک های شور ، قلیایی و آهکی و افزایش حلالیت عناصر ذکر شده استفاده می شود .
گوگرد همچنین برطرف کننده لکه های نارنجی و قرمز ما بین رگبرگ ها ست و مانع خشک شدن برگها می شود. مقدار قابل توجهی از گوگرد هنگام رشد به سولفات تبدیل شده و نیاز گیاه به این عنصر مغذی را نیز تأمین می کند..
نحوه مصرف کود گوگرد پودری :
کوو دی گوگرد پودری در مزارع به صورت نواری و ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم است و در باغ ها : برای نهال های جوان به صورت چالکود به اندازه سایه انداز درخت ۵۰۰ تا ۷۵۰ گرم به ازای هر درخت، و برای درختان در مرحله باردهی ۱ تا ۱٫۵ کیلوگرم برای هر درخت به صورت چالکود به اندازه سایه انداز درخت و در تاکستان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم برای هر تاک می باشد.
برای از بین بردن سفیدک مو ، حشرات موذی و کرم سفید ریشه استفاده از گوگرد پودری کیمیا کود بصورت قارچ کش نیز توصیه می گردد .