کیمیا کود

کود کشاورزی

تولید کننده کود

قیمت کود

کودهای ارگانیک

کودهای شیمیایی

کودهای گلخانه ای

RSS Linkedin Google +

سولفات مس

سولفات مس یک ماده شیمیایی به رنگ آبی ،  بدون بو  و محلول در آب می باشد که کاربرد زیادی در صنعت کشاورزی دارد. این ماده به نام کات کبود نیز شناخته می شود. به منظور تولید سولفات مس از اسید سولفوریک و ترکیبات مس از جمله ضایعات مس استفاده می شود. مس نقش بسیار مهمی در فتوسنتز و فعالیت های آنزیمی دارد و کمبود آن باعث سرخشکیدگی درختان و در نتیجه بازدهی کمتر میوه به لحاظ کمی و کیفی می شود. استفاده از کودهای حاوی مس باعث بهبود شرایط تغذیه گیاهان شده و بسیاری از نارسایی های تغذیه ای را برطرف می سازد. کمبود مس بیشتر در گیاهانی از قبیل گندم ، کاهو ، یونجه ، پیاز ، یولاف و مرکبات یافت می شود.

کاربرد سولفات مس :

سولفات مس، علاوه در بخش کشاورزی در بخش های صنعتی نیز کاربرد فراوان دارد، برخی از مهمترین صنایع مصرف کننده سولفات مس عبارت اند از: صنایع رنگ سازی، نساجی، معادن، آبکاری، رنگ مو، تولید سموم قارچ کش ، آفت کش و باکتری کش، حفاظت چوب و تراورس، رنگرزی چرم، باطری سازی، گراور سازی، از بین بردن خزه در استخرها،تصفیه آب و فاضلاب،  مکمل غذای دام وطیور، تولید شعله سبز در مواد آتش بازی، چسب سازی ، کاشی و سرامیک و …

سولفات مس در کشاورزی چه کاربردهایی دارد ؟

کاربرد سولفات مس در کشاورزی ، کنترل ویروس های باکتریایی و بیماری های قارچی در میوه ها و سبزیجات است. سولفات مس  به عنوان ضد قارچ از زنگ گیاه ، لکه برداشتن ، آفت و زخم پوست میوه جلوگیری می کند، سولفات مـس پنج آبه همچنین برای دفع حلزون و نرم تنان و جلوگیری از رشد جلبک استفاده می شود . برای کارایی بیشتر می توان این کود را با کود آلی مصرف کرد که تقویت ریشه گیاه را نیز در پی دارد.

نحوه مصرف کودسولفات مس :

کود دهی سولفـات مس کیمیا کود معمولا از طریق چالکود ، جایگذاری نواری و موضعی صورت می پذیرد. محلول پاشی آن نیز باید با احتیاط و تنظیم pH خاک انجام شود.